Renata Bem - Dyrektor Generalna UNICEF Polska

Szanowni Państwo!

Z wielką radością i głębokim poczuciem odpowiedzialności przekazuję Państwu nasz raport roczny, podsumowujący działania UNICEF Polska w 2023 roku. Jest on okazją do refleksji nad osiągnięciami, których udało się nam wspólnie dokonać, jak również momentem, aby z wdzięcznością spojrzeć na wsparcie, jakiego doświadczyliśmy od naszych Darczyńców, Partnerów i Przyjaciół. 

Raport ten jest świadectwem naszej wspólnej misji i determinacji, by zmieniać świat na lepsze. Każda jego część, każda zawarta w nim informacja, odzwierciedla nasze zaangażowanie i pasję, z jaką podchodzimy do pomocy potrzebującym. Poprzez nasze programy i projekty, dajemy dzieciom nadzieję na lepszą przyszłość i pokazujemy, że solidarność oraz współpraca mogą przynosić realne zmiany.

W chwilach, gdy gaśnie wszelka nadzieja, musimy jeszcze bardziej się jednoczyć. Działania i akcje opisane w raporcie nie byłyby możliwe do zrealizowania bez mobilizacji i wsparcia Was - naszych Darczyńców. W imieniu zespołu UNICEF Polska oraz beneficjentów naszych działań, chciałabym serdecznie podziękować każdemu, kto przyczynił się do sukcesów minionego roku. Wasze wsparcie i zaufanie, jakim nas obdarzacie, jest nieocenione i stanowi fundament naszej codziennej pracy. To dzięki Wam przywracamy uśmiech na dziecięce twarze.

Z nadzieją na dalszą owocną współpracę i z głębokim przekonaniem, że razem możemy osiągnąć jeszcze więcej, zapraszam do lektury naszego raportu.

Z szacunkiem i wdzięcznością,

- Renata Bem, Dyrektor Generalna UNICEF Polska

Rok 2023 mocno doświadczył najmłodszych na całym świecie. Wszędzie tam, gdzie pogłębiały się kryzysy, gdzie wybuchały i zaostrzały się konflikty, gdzie trzęsienia ziemi, powodzie i inne kataklizmy pozbawiały ludzi dachu nad głową – dzieci cierpiały najbardziej. Pomimo rosnących wyzwań dzięki ogromnemu wsparciu i zaangażowaniu Darczyńców z całego świata docieraliśmy tam, gdzie dzieci najbardziej nas potrzebowały.

W tym miejscu pragniemy wyrazić ogromną wdzięczność Darczyńcom z Polski – osobom prywatnym i firmom – którzy reagowali za każdym razem, gdy najmłodsi potrzebowali pomocy.

W 2023 roku Darczyńcy UNICEF365 przekazali na pomoc dzieciom:

Na pomoc humanitarną dzieciom w nagłych kryzysach humanitarnych nasi Darczyńcy przekazali:

Kwota 1,5% przekazana na rzecz UNICEF w 2023 roku to:

Łączna wartość produktów humanitarnych podarowanych przez Darczyńców z Polski to:

Gdzie pomagaliśmy w 2023 roku?

Źródła finansowania

Podstawowym celem UNICEF POLSKA jest zbieranie funduszy na realizację misji UNICEF. Pozyskujemy środki od indywidualnych Darczyńców, firm i spółek, innych organizacji pozarządowych, a także od Rządu RP. Prowadzimy kampanie fundraisingowe, pozyskujemy partnerstwa, prowadzimy projekty. Dzięki tym funduszom UNICEF może skutecznie nieść pomoc na całym świecie, działając we współpracy z lokalnymi zespołami ds. pomocy humanitarnej, agencjami ONZ, społeczeństwem obywatelskim, organizacjami pozarządowymi, krajowymi i lokalnymi służbami ratowniczymi oraz zewnętrznymi partnerami.

Transparentność

Dokładamy wszelkich starań, by struktura projektów i kampanii fundraisingowych w naszej organizacji była przejrzysta, jasna i zrozumiała oraz by nie powodowała żadnych ekonomicznych, podatkowych, gospodarczych lub etycznych wątpliwości. Przeprowadzamy regularne, zewnętrzne i wewnętrzne audyty w celu usprawniania funkcjonujących systemów zarządzania finansami. Każdy może zapoznać się z naszymi rocznymi sprawozdaniami finansowymi.

Sprawozdanie finansowe 2023

Raporty Roczne UNICEF Polska (pdf):

Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na używanie plików cookie w celach analitycznych.  OK  Więcej